Jakiś sposób na zaniżone odszkodowanie OC – ubezpieczyciel robi mnie w balona!

#2017-06-22 23:25:41 

Kubson

Użytkownik

Generalnie wszystko oczywiście się odbywa zgodnie z prawem ale realia są takie że jestem na tym wszystkim stratny i to konkretnie. Opłacałem niemałe składki żeby w razie problemów dostać jakąś rozsądną kwotę a teraz dostaję w twarz od towarzystwa ubezpieczeniowego – tak to widzę. Czy jest jakaś szansa żeby jednak dostać więcej?
#2017-06-23 00:04:02 

serwisant

Użytkownik

Hm od ubezpieczalni już na pewno więcej nie dostaniesz – zawsze polisa ma sporo obwarowań i dopiero jak przychodzi co do czego odczuwamy jako kierowcy że coś jednak wygląda inaczej niż myślimy.
#2017-06-23 00:59:31 

czerwona_rzeka

Użytkownik

Miałam podobnie parę miesięcy temu – kwota jaką dostałam z OC była śmiechem na sali. Nie wiem jednak co by można zrobić by cokolwiek zmienić.
#2017-06-23 02:03:02 

SLAMGOD

Użytkownik

Jak się ma dostać środki z OC sprawcy to sytuacja jest zawsze nieciekawa bo najczęściej towarzystwa kombinują by zapłacić jak najmniej, poczytaj sobie: http://www.bekerpolska.pl/odszkodowanie-z-oc-sprawcy/64. Na pewno nie jest to łatwe ale zaniżone odszkodowanie OC jesteśmy w stanie zwiększyć po czasie o dopłatę i ta firma z linku właśnie wypłacaniem takich dodatków się zajmuje. Myślę że powinniście się tym zainteresować.
#2017-06-23 04:40:52 

Amilanie1986

Użytkownik

Ostatnio coraz więcej się mówi o takim rozwiązaniu. Jak dla mnie wygląda to całkiem interesująco choć nie rozumiem do końca tego mechanizmu. Najważniejsze jednak żeby ubezpieczonego było na wierzchu.
#2017-06-23 06:14:39 

peterT

Użytkownik

Generalnie to moda na takie dopłaty przyszła do nas z zagranicy i dobrze – wypełnia się tym samym jedna z luk na rynku. Nie jesteśmy przynajmniej skazani na te ochłapy które rzuca nam ubezpieczyciel.
#2017-06-23 06:49:42 

ArcenstonE

Użytkownik

Zawsze trzeba mieć z tyłu głowy że OC czy AC to fajne rzeczy w teorii, sprawiają że czujemy się spokojniejsi. Jednak w zderzeniu z rzeczywistą szkodą już tak kolorowo to nie musi wyglądać gdy mówimy o wypłatach.
#2017-06-23 09:34:30 

barbażynka

Użytkownik

Gdzieś słyszałam że prawie każda wypłata z OC sprawcy jest zaniżana – chyba po prostu to jest powszechne działanie na szkodę ubezpieczonego i jak zwykle obronić się przed tym nie bardzo możemy.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015