Czym jest psychoterapia par?

#2017-04-13 04:08:46 

Amilanie1986

Użytkownik

Troszkę już o tym czytałam, ale chciałam dopytać kogoś, kto już korzystał z takiej formy pomocy psychologicznej. Czym w zasadzie jest psychoterapia par? Na czym polegają takie spotkania? Jak często się odbywają? Ile coś takiego kosztuje? Czy w ogóle uważacie, że taka forma terapi może pomóc utrzymac związek?
#2017-04-13 07:08:25 

czerwona_rzeka

Użytkownik

Osobiście nigdy nie korzystałam. Wiem tyle, co można dowiedzieć się z filmów, ale pewnie tyle to Ty również wiesz.
#2017-04-13 09:08:03 

Arnold

Użytkownik

Zasadniczo chodzi o to, by osoby będące w związku na nowo nauczyły się ze sobą komikować. Psychoterapia ma pomóc w zrozumieniu własnych potrzeb i potrzeb partnera, ale żeby takie spotkania miały sens trzeba mieć otwartą głowę i rzeczywiście chcieć zmienić coś w swoim związku. Przynajmniej ja tak to odczuwam.
#2017-04-13 09:48:46 

patttricia

Użytkownik

Większość problemów wynika z braku zrozumienia motywacji i celów drugiej strony, a psychoterapia ma własnie na celu odkrycie tych celów. Psychoterapia par ma pomóc nie tylko w zrozumieniu swojego partnera, ale i zrozumieniu i wyartykułowaniu własnych potrzeb, których czesto nie potrafimy samodzielnie określić. Jesli interesują Cię inne szczegóły, to na tej stronie http://psychiatrzy.pl/psychoterapia-par-malzenstw-warszawa/ masz informację o tym jaka jest częstotliwość takich zajęc i ogólnie, jak ustala się ich przebieg.
#2017-04-13 11:10:18 

Kumaty

Użytkownik

Spotkania polegają na rozmowie. Każda ze stron związku ma okazję do wyartykułowania na spokojnie swoich potrzeb i oczekiwań, co w normalnej rozmowie często nie jest możliwe czy to z uwagi na jakieś wewnętrzne opory, czy tez ze względu na zbyt duży poziom emocji.
#2017-04-13 11:35:11 

Amilanie1986

Użytkownik

Dziękuję wam za odpowiedzi, szczególnie za tego linka.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015