Chcę się zająć opieką nad starszymi ludźmi, gdzie szukać pracy

#2017-02-10 00:22:19 

usereczka

Użytkownik

Przez ostatnie kilka lat pracowałam tylko dorywczo jako opiekunka do dzieci, ponieważ moja mama potrzebowała całodziennej mojej obecności i dlatego nie było mowy o pracy na pełen etat. W zeszłym roku mama odeszła, a ja postanowiłam pozbierać się po tym i zacząć od nowa. Przez ten czas nauczyłam się wszystkiego, czego wymaga praca z osobami starszymi i dlatego pomyślałam, że może w tym zawodzie się sprawdzę. Pielęgnacja mamy była dla mnie radością, a myślę, że nawet jeśli to będzie zupełnie obcy człowiek to będę miała satysfakcję z niesienia mu pomocy. I czas po tym długim wstępie na moje pytanie, czy może ktoś z was wie, gdzie szukać takiej pracy?
#2017-02-10 02:00:12 

barbażynka

Użytkownik

Na wszystkich portalach z ogłoszeniami się pojawiają takie oferty dość często. Jednak mało kto może rzucić pracę i być w domu z chorym rodzicem, a „oddawanie kogoś” do domu opieki też raczej jest źle kojarzone. Dlatego na pewno znajdziesz bez problemu, spokojnie
#2017-02-10 02:09:18 

mokra_włoszka

Użytkownik

Uważam, że to naprawdę super, że nie uważasz lat spędzonych przy swojej chorej mamie za wycięte z życiorysu. Właśnie najważniejsze, żeby umieć dostrzegać zalety tego, jak się życie potoczyło i wykorzystać to jak najlepiej. Co do twojego szukania pracy, jeśli nic cię nie trzyma u nas w kraju, jedź do Niemiec, tam zawsze szukają Polek na opiekunki dla seniorów. Zarobisz o wiele więcej
#2017-02-10 05:03:41 

usereczka

Użytkownik

No ale jak to tak, za granicę? Znaczy znam niemiecki nawet trochę, bo ja z Poznania i jak komunę obalili, to u nas w liceum zaraz zaczęli uczyć, no ale chyba nie na tyle, żeby tak sobie poradzić…
#2017-02-10 07:36:53 

barbażynka

Użytkownik

A to nie jest duży problem, jak moja siostra zaczęła wyjeżdżać, to znalazła przez agencję http://laxocare.pl/ i oni nie dość, że jej załatwili umowę i wszystko na miejscu w Niemczech, to jeszcze miała darmowy kurs, żeby podszlifować. Z resztą podstawowa znajomość i słowniczek na pewno wystarczą :)
#2017-02-10 08:17:03 

usereczka

Użytkownik

I co proszę pani, ja tam mam jechać, ale przecież cała ta pensja pójdzie na mieszkanie i inne taki, tam bardzo drogo przecież
#2017-02-10 10:24:51 

barbażynka

Użytkownik

Niech sobie pani doczyta tam spokojnie na stronie. Laxo Care załatwia pracę tak, że się mieszka z pacjentem
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015